9 Ways Helping Others Change Your Life For Better!
ما به عنوان یک متخصص گفتار و زبان، می‌دانیم که در کمک کردن به کودکانی که لکنت می کنند، آموزش کنار آمدن با لکنت بیشتر شبیه به یک دو ماراتن است.

این سناریو را تصور کنید: شما در یک جلسه به روزرسانی دوره‌ای با والدین یک کودک که لکنت دارد هستید. شما به آنها می‌گوید که پسرشان به تازگی شروع به استفاده از یک تکنیک برای دست ورزی گفتار به نام easy onset کرده است و شما اخیراً به او کمک کرده‌اید در جلسات درمان این تکنیک را در سطح عبارت استفاده کند.

در حالیکه آنها جلسه را ترک می‌کنند می­پرسند که ” آیا باید به فرزندشان کمک کنند easy onset را در طول مکالماتی که هنگام صرف شام در خانه دارند تمرین کنند؟” و شما تعجب می­کنید که آنها چطور انتظار دارند که پسرشان یک مهارت را در یک سطح پیشرفته استفاده کند بعد از اینکه شما به آنها توضیح دادید که فرزندشان به تازگی شروع به یاد گرفتن این تکنیک کرده است.

سلسله مراتب در درمان لکنت

Speech Therapy in Abu Dhabi: Florida, Kids First & more - MyBayut

ما به عنوان یک متخصص گفتار و زبان، می‌دانیم که در کمک کردن به کودکانی که لکنت می کنند، آموزش کنار آمدن با لکنت بیشتر شبیه به یک دو ماراتن است تا یک دو سرعت. ما درک می کنیم که کودکان قدم‌های کوچکی در طول زمان بر می دارند تا به سمت اهداف کلی خود در درمان لکنت پیشرفت کنند. ما از سلسله مراتب در ساختار بندی درمان ها برای بسیاری از اختلالات ارتباطی (مانند زبان تولید و کاربرد شناسی) با افزایش پیچیدگی از ساده تا سخت­تر و یا از راحت‌تر تا آشناتر استفاده می‌کنیم. ما می‌دانیم که ادغام سلسله مراتب در فرایند درمان کمک می‌کند به افزایش تعمیم و موفقیت کلی کودک را بهبود می‌بخشد.

خواندن مقاله
از کجا بفهمیم پارکینسون داریم؟

درمان لکنت هم همینطور است ما تصمیمات آگاهانه­ای برای حرکت از تسک­های آسانتر به تسک­های پرچالش­تر در یک مسیر سیستماتیک می گیریم تا کمک کنیم که کودک مهارت های خود را به صورت گام به گام بسازد. گفتار درمانگرها می­دانند که چگونه از سلسله مراتب در درمان استفاده کنند هرچند این همیشه کافی نیست.

ما همچنین باید مطمئن شویم که والدین معلمان و دیگر افراد در دنیای کودک هدف از سلسله مراتب را درک می­کنند. هنگامی که این شرکای مکالمه‌ای اهمیت ایجاد تغییر با برداشتن قدم­های کوچک و حمایت شده در طول زمان را در کردن می­توانند انتظارات خود را با واقعیت کودک همسو کنند. این انتظارات واقع بینانه تر می توانند به آنها کمک کنند تا کودک را از فشار آزاد کنند و همچنان که کودک از پله‌های پیچیدگی بالا می‌رود که بتوانند حمایتش کنند.

توضیح سلسله مراتب برای دیگران

Private Speech Therapy Near Me

ما دریافتیم که استفاده از قیاس­ها یکی از بهترین راه­ها برای کمک به مردم برای درک چگونگی کار سلسله مراتب در درمان لکنت است. برای مثال، ما اغلب به والدین یادآوری می‌کنیم که از افرادی که به تازگی شروع به آموزش یک ورزش یا یک ساز موسیقی کرده ­اند انتظار نمی­رود که از آموزش پایه فوراً به مرحله برنده شدن در یک مسابقه یا اجرای کنسرت برسند. در گفتار درمانی مهارت­های جدید باید یاد گرفته شوند، در موقعیت ­های مختلف تمرین شوند و قبل از رفتن مرحله بعدی برای کودک “قابل استفاده” احساس شود.

اگر از کودک درخواست شود که یک تکنیک را استفاده کند یا یک موقعیت گفتاری را مدیریت کند که هنوز برای آن آماده نیست یکموفقیت محدود خواهد داشت و آن تجربه ممکن است اعتماد به نفس و توانایی او در دست ورزی دیگر موقعیت‌ها یا ریسک کردن در ارتباط­های آینده اش را خراب کند. هنگامی که والدین و دیگران این قیاس­ها را می‌شنوند متوجه می‌شوند که یاد گرفتن دست ورزی لکنت یک تعهد طولانی مدت بدون درمان سریع یا جهش‌های بزرگ است. آنها چگونگی پیشرفت کودک را در طول زمان بیشتر درک می کنند و احتمال اینکه سریع به جلو بروند قبل از اینکه کودک آماده باشد پایین می آید.

خواندن مقاله
فلج مغزی چیست؟

در مورد لکنت این حقیقت را به خاطر داشته باشید که-یک اختلال پیچیده بدون درمان ساده است-می‌تواند برای درک و پذیرش سخت باشد. بزرگسالان در محیط کودک اغلب می‌خواهند کودک را “درست” و “درمان” کنند برای اینکه “بهتر و سریع تر بشود”. به عنوان متخصصان ما باید الگوی صبر و پشتکار برای کودکانی که لکنت می کنند و خانواده هایشان و دیگران باشیم. وقتی ما به دیگران کمک می­کنیم که تصویر بزرگتر کنار آمدن با لکنت را درک کنند در نهایت با ایجاد یک محیط که از قدم­های کوچک به سمت موفقیت حمایت می‌کنند به کودک کمک می‌کنیم.

نویسنده: اسکات یارس،استاد آسیب­ شناس گفتار و زبان دانشگاه میشیگان

مترجمان: بهار بحرینیان , آسیب­ شناس گفتار و زبان و امیرحسین رسولی جوکار آسیب ­شناس گفتار و زبان

بیشتر بخوانید…

پرورش تعمیم، در لکنت کودکان سنین 7 تا 14 ساله

آماده شدن والدین برای تعطیلات 2مین فصل سال

گفتاردرمانی به چه کار ما میاد؟