نایکی جوی راید طراحی شده تا پاهای ما را سرحال و آماده نگه دارد و مصرف انرژی آنها را بهینه کند.

 نایکی که همواره به نوآوری و خلاقیت در ساخت کفش‌های اسپرت مردانه و زنانه شهرت دارد این بار دست به ابداعی بسیار بزرگ برای کفش‌های اسپرت و دو زد و بسیاری از کارشناسان را غافلگیر کرد. آنها که از ابداعات جذابی مانند  نایک ایر «Nike Air» و یا نایک ری‌اکت «Nike react» در لایه‌ی میانی کفش‌هایشان استفاده کرده بودند به دنبال یک حرکت انقلابی در سیستم لایه گذاری در کفش های رانینگ بودند تا حسی استثنایی را به کاربران خودشان القا کنند.

هدف از ساخت جوی راید

جوی راید طراحی شده تا پاهای ما را سرحال و آماده نگه دارد و مصرف انرژی آنها را بهینه کند.جوی‌راید این کار را با ارائه‌ی یک لایه‌ی میانی به شدت منعطف و نرم انجام می‌دهد، لایه ای که پاهای ما را به طور کامل در بر می‌گیرد و کفش را مخصوص پاهای ما می‌کند. این فناوری دقیقا زیر پای ما را لایه گذاری می‌کند و دارای قدرت جذب ضربات فوق‌العاده بالا، بسیار سبک و دارای قابلیت باز گرداندن انرژی است.

فشار و ضربات از سطح زمین مساله‌ای است که هر دونده‌ای با آن مواجه می‌شودما برای مواجهه با این مساله به راه حلی جدید نیاز داشتیم، یک راه حل کاملا متفاوت… 

« ویل موروسکی Will Moroski – مدیر ارشد اجراییات در خط تولید نایکی »

جوی راید از چه چیزهایی ساخته شده؟

Nike Joyride Dual Run Women's Running Shoe - black/white | BIKE24

نایک جوی‌راید یک فناوری است که به صورت اختصاصی در اختیار کمپانی نایکی است که از هزاران دانه‌ از جنس (TPE) تشکیل شده است. این دانه ها در داخل بالشتک‌های کوچکی قرار گرفته‌اند و فضای اطراف آنها به اندازه‌ی حساب شده‌ای خالی است که به فوم و دانه ها این اجازه را می‌دهد تا آزادانه در زیر پای ما حرکت کنند و به هر سمتی که لازم باشد بروند تا لایه گذاری را به صورت کامل و بر اساس فرم و شکل پای ما انجام دهند. در کمپانی نایکی به این حرکت در اصطلاح جا به جایی چندبعدی می‌گویند.

خواندن مقاله
آماده شدن والدین برای تعطیلات 2مین فصل سال

جوی راید چه کار می‌کند؟

سیستم جوی راید در زیر پای ما یک سیستم پویا را می‌سازد که مانند یک بالشت با قابلیت الاستیک و انعطاف بالا عمل می‌کند. این سیستم موجب حمایت کامل کفش از قوس پای ما و فرم گیری لایه‌ی میانی بر اساس شکل پا و حتی استایل راه رفتن و دویدن ما می‌شود. می توان به جرات گفت که این سیستم بهترین و بیشترین تطابق را برای پای شما ارائه می‌دهد. این بالشت ها به شما این حس را می‌دهند که کفش برای خود شما ساخته شده است.

لازم نیست انرژی زیادی مصرف کنید،

جوی راید کار را راحت می کند.

nike joyride

اندازه‌ی این لایه بر اساس استایل حرکتی پا در هنگام دویدن طراحی شده است، در واقع این لایه بعد از آزمایش‌های متعدد روی افراد مختلف در هنگام دویدن طراحی شده و میزان ضخامت آن در جاهای مختلف کم و زیاد می‌شود. برای مثال این لایه در قسمت پاشنه‌ی پا ضخیم‌تر است تا بتواند ضربات و فشاری که زمین به پای ما وارد می‌کند را خنثی کند.

در حالی که این ضخامت در قسمت پنجه‌ی پا کمتر است و به گونه ای تنظیم شده که حرکت رو به جلو را برای شما تسهیل کند و به پنجه‌ی پای شما آزادی عمل و توانایی خوبی برای استارت زدن و حرکات انفجاری می‌دهد. نایک این لایه را به گونه‌ای ساخته است که برای هر پایی کاملا خوب عمل کند و بهترین نتیجه‌ی ممکن را بدهد. 

Virgin Raw Materials Plastic Pp Polypropylene Granules - Buy Pp  Granule,Recycled Pp Granules,Pp Recycle Granule Product on Alibaba.com
نایک جوی‌راید یک فناوری است که به صورت اختصاصی در اختیار کمپانی نایکی است که از هزاران دانه‌ از جنس (TPE) تشکیل شده است.

جالب است بدانید که محفظه‌ی نگهدارنده‌ی دانه های TPE هم دارای فناوری بسیار پیشرفته و خاصی می‌باشند که موجب می‌شود تا مشکلی از بابت حرکت اضافی دانه ها به وجود نیاید و پای شما کاملاً در هنگام فعالیت راحت باشد. این محفظه‌ها به حرکت چندبعدی دانه‌ها کمک بسیار زیادی می‌کنند.

خواندن مقاله
0 تا 100 پارکینسون، از تشخیص تا درمان عوارض