یارامگ

رشد کودک به فرآیند توسعه و دستیابی به نقاط عطف رشد کودک اشاره دارد. تأخیرهای غیر طبیعی در رشد و همچنین جلوگیری از رسیدن کودک به این نقاط عطف به تأخیر رشد مربوط می شود. این ممکن است بر مهارت های حرکتی (تاخیر حرکتی)، گفتاری و زبانی و اجتماعی کودک تأثیر بگذارد.
فلج مغزی ( به انگلیسی Cerebral Palsy) گروهی از اختلالات است که بر توانایی فرد در حرکت و حفظ تعادل و حالت بدن تأثیر می گذارد. CP شایع ترین ناتوانی حرکتی در دوران کودکی است. فلج به معنی ضعف یا مشکلات در استفاده از ماهیچه ها است.
بیماری پارکینسون یک اختلال پیشرونده سیستم عصبی است که بر حرکت تأثیر می گذارد. علائم به تدریج شروع می شود ، گاهی اوقات فقط با لرزش های خفیف در یک دست شروع می شود. لرزش شایع است ، اما این اختلال معمولاً باعث سفتی یا کند شدن حرکت می شود.
کمر درد شدید از چند روز تا چند هفته به طول می‌انجامد، در حالی که دردهای مزمن کمر بیش‌تر از 3 ماه ادامه خواهند داشت.این بیماری در افراد بین سنین 30 سال تا 50 سال رخ می‌دهد و عمده دلیل آن به دلیل تغییراتی است که به واسطه‌ی بالا رفتن سن در بدن فرد رخ می‌دهد. هر چه‌قدر سن فرد بیش‌تر شود...
در پاسخ به این که کرونا ویروس چگونه باعث ایجاد سکته مغزی در افراد مبتلا می شود؟ قبل از هر چیزی باید در مورد ساز و کار سیستم ایمنی در مقابل عفونت های شدید را توضیح دهیم. سیستم ایمنی ما همیشه در حال گشت و گذار جهت یافتن عوامل خارجی از جمله عفونت ها می باشد.
مشکلات خواب در بیماران سکته مغزی، از مدتها قبل گزارش شده است، اما در مورد سیگنالهای مغزی که در پس زمینه‌ی خواب بی کیفیت نقش دارند، به ویژه هنگامی که بیماران به اجتماع باز می گردند، کمتر چیزی می‌دانیم. همچنین مشخص نیست که چگونه خواب شبانه بدون کیفیت با خواب آلودگی و خستگی در طول روز ارتباط دارد.
سکته مغزی زمانی رخ می‌دهد که رسیدن خون به مغز یا منقطع شده و یا کاهش یافته است. وقتی این اتفاق رخ می‌دهد، مغز اکسیژن یا مواد مغذی به اندازه کافی دریافت نمی‌کند و سلول‌های مغز شروع به مردن می‌کنند. سکته مغزی گاهی به صورت ناقص یا خفیف و حتی در خواب اتفاق می‌افتد.
بیماری‌های چشمی به عنوان یکی از مهمترین مشکلات سلامتی جامعه، برای افرادی که با آن مواجه هستند، می‌توانند منجر به اختلال در بینایی و کیفیت زندگی آنان شوند. چشمان ما، شبکه‌ای حساس و پیچیده از عضلات، بافت‌ها، و سلول‌ها هستند که نور را تبدیل به تصاویر و پیام‌های الکترونیکی در مغز می‌کنند. اما همانند هر بخش دیگر از بدن، چشم نیز می‌تواند به بیماری‌های مختلفی مبتلا شود.